«  Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013  »

Asociatia Minte Forte Cluj-Napoca angajeaza facilitatori/traineri

Data adaugare: 2014-05-21
Postat de: Minte Forte

Minte Forte este o organizație non-guvernamentală din Cluj-Napoca care promovează sănătatea mintală. Activitatea noastră urmărește trei direcții: educația cu privire la sănătatea mintală, oferirea de sprijin pentru menținerea și îmbunătățirea sănătății mintale și dezvoltarea personală.

Tipul ofertei: Job project-based, part-time (1 oră/zi)

Domeniul: psihologie, educație

Număr poziții: 2

Durata contractului: 7 luni

Proiectul pentru care recrutăm facilitatori se numește Școli fără ziduri și are ca scop dezvoltarea abilităților socio-emoționale ale elevilor cu vârste cuprinse între 10 și 15 ani, prin metode de educație non-formală.

Responsabilități:

  • Creează și moderează focus grupuri pentru cadrele didactice din școlile partenere și pentru părinții copiilor beneficiari
  • Participă la crearea activităților și metodelor de lucru cu copiii
  • Implementează sesiunile educative pentru copii
  • Susține workshopuri pentru profesori și părinți

Cerințe:

  • Experiență de lucru cu copii sau adolescenți
  • Studii de psihologie/pedagogie/psihopedagogie
  • Competențe: conceperea și susținerea de traininguri
  • Experiență de lucru cu grupurile
  • Excelente abilități de comunicare
  • Responsabilitate
  • Flexibilitate, spontaneitate, capacitate de adaptare la situații noi
  • Bune abilități de muncă în echipă

Reprezintă avantaje:

  • Experiența în utilizarea metodelor de educație non-formală
  • Absolvirea unui curs de formatori/ facilitatori
  • Pregătirea profesională pe tematica abilităților socio-emoționale

Beneficii:

  • Posibilitatea de dezvoltare personală şi profesională
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără şi dinamică
  • Orar de lucru flexibil

Pentru a aplica: Trimiteți un CV și o scurtă scrisoare de intenție pe adresa hr@minteforte.ro până la data de 5 iunie 2013. Candidații preselectați vor fi invitați la o rundă interviu, după care se va anunța selecția finală.

Pentru a afla mai multe despre Minte Forte, cei interesați pot accesa pagina web a organizației www.minteforte.ro, profilul său de Facebook https://www.facebook.com/MinteForte sau pot scrie la adresa contact@minteforte.ro.

ANUNTURI / STIRI ORGANIZATIE
Evenimente Stiri Resurse Cercetari
toate stirile
Evenimente Angajari Training
toate anunturile